İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
İzmir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

INSARAG 11 Kasım 2017

Gururluyuz! Çalışınca Oluyor.

Müdürlüğümüz Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü, 8 Kasım 2017 günü dokümantasyon kontrolü ile başlayan ve 9 Kasım 2017 günü fiili bölümü icra edilen INSARAG (Uluslararası Arama ve Kurtarma Danışma Grubu)’ın Ulusal Akreditasyon Süreci (National Accredtation Prosess)’ni başarı ile tamamlayarak Türkiye’nin akredite edilen ilk ekibi oldu.

Bu sınav sonrasında Türkiye, INSARAG standartlarını karşılamak adına USAR (Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri)  ekiplerinin akreditasyonu için onay belgesi almaya hak kazanmıştır. İzmir Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü bu sınavda başarılı olarak Türkiye’nin Fransa’dan sonra bu belgeyi almaya hak kazanan dünyadaki ikinci ülke olmuştur.

Sınavın tebliğ edildiği ilk günden sınav bitimine kadar Başkanlığımızın desteği ve İl Müdürümüz Osman Metin SAROĞLU’ nun koordinesinde  büyük bir özveri ve gayret ile çalışan personelimiz üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirerek başarılı olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Bu başarının ilerisi için bir başlangıç olduğunun bilincinde olarak kendimizi sürekli geliştirip, çalışmaya devam edeceğiz.

Ülkemize, tüm AFAD Ailesine ve İzmir’imize hayırlı olmasını diliyoruz.