İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
İzmir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü

 DSC 0139

Osman Metin SAROĞLU

            Rize’nin Çayeli İlçesinde 1955 yılında dünyaya geldi. Eğitim Enstitüsünü bitirip öğretmenliğe başladı. Çeşitli okullarda Öğretmenlik ve Müdürlük yapan Osman Metin SAROĞLU 1991 yılında Rize Sivil Savunma İl Müdürlüğüne atandı ve Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. İktisat bölümünü 1992 yılında bitirdi. 2008 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Rize’de görevi süresince, Rize’nin Çayeli, Güneysu, Pazar, Kalkandere İlçelerinde uzun süre Kaymakam Vekilliği yaptı.

            2008 yılı Haziran ayında Kocaeli Sivil Savunma Müdürlüğüne atandı. AFAD kuruluncaya kadar bu görevi devam etti, 15.12.2009 tarihinde Kocaeli AFAD Müdürü olarak atandı. 27.02.2014 tarihine kadar bu görevini sürdürdü. Bu tarihten itibaren Kanunla Araştırmacı oldu ve Kocaeli AFAD İl Müdürlüğüne Vekaleten atandı.

            Memuriyete başlamasından bu güne kadar birçok  kurs, hizmet içi eğitim ve tatbikatlara katıldı. Birçok başarıya imza attı, çok sayıda Teşekkür ve Takdirname ile ödüllendirildi.

            İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.04.01.2017 tarihinde İzmir İl Müdürlüğü görevine başladı. Halen bu görevini yürütmektedir.

            Evli ve 2 çocuk babasıdır.