İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
İzmir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Bornova Gençlik Merkezinden Ziyaret 16 Ekim 2018
foto
Bornova Gençlik Merkezi Müdürü ve lideri, İl Müdürümüzü makamında ziyaret ederek, müdürlüğümüz tarafından yapılan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.
[Devamı]
“13 Ekim 2018 Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü” 14 Ekim 2018
foto
“13 Ekim 2018 Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü” kapsamında kamuoyunda farkındalık düzeyini artırmaya yönelik Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Kamu Kurum Kuruluşları ve STK’ ların katılımı ile İlimiz Konak Meydanında etkinlik düzenlenmiştir. Açılan standımızda, afet ve acil durumlara yönelik vatandaşlarımız bilgilendirilmiş olup, arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç gereç ve ekipmanlar tanıtılmıştır.
[Devamı]
Türkiye Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Eğitim Projesi Sudan Cumhuriyeti Ziyareti 11 Ekim 2018
foto
Türkiye Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Eğitim Projesi kapsamında İzmir’e misafir olarak gelen Sudan Cumhuriyetinden bir heyet, İlimiz Sağlık Müdürlüğünün refakatinde İl Müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır.Sudan heyeti AFAD Arama ve Kurtarma Birliğini gezerek donanım ve faaliyetlerle ilgili bilgi almışlardır.
[Devamı]
Ulusal Heyelan Sempozyumu Ağır Tonajlı Arama ve Kurtarma Kamyonlarının Teslim Töreni 11 Ekim 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü tarafından 2’cisi düzenlenen ULUSAL HEYELAN SEMPOZYUMU İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’ nun teşrifleri ile Ankara’da başlamıştır.
[Devamı]
D.E.Ü. Afet Yönetimi Ana Bilim Dalı'ndan Müdürlüğümüze Ziyaret 09 Ekim 2018
foto
Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı ve Afet Yönetimi Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Zerrin TOPRAK KARAMAN; bölüm hocaları ve yüksek lisans öğrencileriyle birlikte, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze ziyarette bulunarak, İl Müdürümüz Osman Metin SAROĞLU’ ndan 29-30 Eylül tarihlerinde olması öngörülen kasırga ile ilgili alınan önlemler hakkında bilgi almışlar, Valiliğimizce yayınlanan kasırga önlemleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Ülkemizde bu boyutta bir kasırganın ilk defa öngörülmesine rağmen kısa sürede yapılan risk azaltma çalışmalarının olumlu olduğu değerlendirilmiştir. Ardından Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğümüzü ziyaret ederek kurumumuzun çalışma alanları ve teknik kapasite ile ilgili bilgi almışlardır. ...
[Devamı]
Seferihisar AKUT Ekibi Ziyareti 05 Ekim 2018
foto
Seferihisar AKUT Ekibinden bir grup, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze ziyarette bulunarak, İl Müdürümüz Osman Metin SAROĞLU ve personeli ile fikir alışverişinde bulunmuşlardır.
[Devamı]
DAFAK Ekibinden Ziyaret 04 Ekim 2018
foto
İstihkâm Okulu DAFAK Ekibinden 16 kişilik bir grup, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır. DAFAK Ekibini AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğümüzde kabul eden İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Osman Metin SAROĞLU’ nun açılış konuşmasının ardından, müdürlüğümüz çalışmalarıyla ilgili sunum yapılmıştır.
[Devamı]
İl AADYM' de Hava Muhalefeti ile İlgili Toplantı. 30 Eylül 2018
foto
Sayın Valimiz Erol AYYILDIZ başkanlığında Vali Yardımcımız Aydın MEMÜK, İl Müdürümüz Osman Metin SAROĞLU ve ilgili Kurum Temsilcileri ile Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda; İlimizde beklenen olumsuz hava koşulları ile ilgili meydana gelen ve gelebilecek olan olayların değerlendirilmesi yapılmıştır. Sayın Valimizin talimatları hava olaylarının takibi ve gerek görülmesi halinde kurum temsilcilerinin görevlerinin sona erdirilmesi yetkisi İl AFAD Müdürü Osman Metin SAROĞLU' na verilmiştir.
[Devamı]
İzmir AYDES Hizmet İçi Eğitimleri 27 Eylül 2018
foto
TAMP-İzmir Hizmet Gruplarına yönelik düzenlenen AYDES kullanıcı eğitimlerimiz İzmir Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü eğitim salonunda, AYDES Eğitmen Personelimiz tarafından verilmeye başlanmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   3233343536