İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
İzmir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Murat Şahin İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti 23 Mart 2016

       İlimizde Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden almış olduğumuz hava tahminleri sayesinde yaşanabilecek meteorolojik olumsuzluklar önceden bilinerek can ve mal kayıpları önlenmekte yada en aza indirilmektedir.

 

     Doğal afetlerde görevleri olan İtfaiye, Sağlık, AFAD, Polis, Jandarma  gibi kurum ve kuruluşlar anlık meteorolojik bilgilerle olası felaketlere karşı hazırlıklı bulunmakta meydana gelebilecek  olaylara daha çabuk müdahale edebilmektedirler.

 

     Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü elde edilen  hava tahminleri ile ilgili bilgiler ivedilikle İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine bildirilmektedir. Buradan, anlıık Meteorolojik bilgiler  afet ve acil durumlarda görevi olan kurum ve kuruluşlara SMS ile gönderilmektedir. Bu sayede meydana gelen olaylara hızlı müdahale gerçekleştirilmektedir.

 

     Afet ve acil durumlarda Teşkilatımızın  vazgeçilmez partneri olan Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünce  bir ziyaret geçekleştirilmiştir.

 

Başta Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Murat Şahin  olmak üzere Teknik Müdür Rüştü Kırbaş , Mühendis  Serdar  Göksu  ve Tekniker Rıza Seven İl AFAD Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi almış, Müdürlüğümüzün birimleri ile Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğünün çalışmalarını yakından izlemişlerdir.

 

     Her iki Müdürlüğün ilgili birimlerinin koordinasyonunun geliştirilmesi amacıyla önümüzdeki günlerde  müşterek çalışmaların yapılması planlanmıştır.

     Hava ve iklim tahminleri alanında büyük mesafeler kateden  Meteoroloji teşkilatımızın başta yöneticileri olmak üzer tüm çalışanlarının  23 mart Dünya Meteoroloji Gününü kutlar, başarılı çalışmalarının sürekli olmasını dileriz.